Strona Główna
Aktualności
Dyrektorzy szkoły
Biogramy
Wspomnienia absolwentów
Absolwenci
Sztandary
Poezja i pieśni
Filmy
Deklaracja
Gnieźnieńskie linki
Kartka z kalendarza 21 stycznia
2017-01-1472 rocznica ucieczki Niemców z Gniezna
i wkroczenia wojsk sowieckich

czytaj więcej
separator
Powstanie Wielkopolskie
2016-12-25

Powstanie Wielkopolskie wspomnijmy to jeszcze raz 

 

 

czytaj więcej
separator
Życzenia Bożonarodzeniowe
2016-12-22Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2016,  pragniemy wszystkim absolwentom  naszej „Alma Mater Gnesnensis”, złożyć życzenia zdrowych, pogodnych i błogosławionych świąt, a w Nowym Roku zdrowia, szczęścia,  spełnienia wszystkich planów i zamierzeń oraz wiele optymizmu i wszelkiej pomyślności tak w życiu zawodowym jak i osobistym na wszystkie jego dni.


składa Zarząd

czytaj więcej
separator
Kwesta
2016-12-01

Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum im. Bolesława Chrobrego razem z sympatykami od kilku lat przed Świętem Zmarłych kwestują na gnieźnieńskich cmentarzach. Z zebranych pieniędzy wykonano następujące prace:

 • na cmentarzu św. Piotra odnowiliśmy grób Józefa Tyca – przewodniczącego Rady Miasta w okresie Wiosny Ludów,

 • na cmentarzu św. Piotra dokonaliśmy renowacji grobu Fortunata Jagielskiego – profesora Gimnazjum im. B. Chrobrego w Gnieźnie, • współfinansowaliśmy renowację nagrobka Urszuli Rajewskiej – profesorki obecnego II liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie,

• w następnych latach zakończyliśmy odnowę kolejnych 2 nagrobków członków rodziny Fortunata Jagielskiego w kwaterze nauczycielskiej na cmentarzu św. Piotra,

• na cmentarzu przy ul. Witkowskiej odbudowaliśmy nagrobki Edmunda Schultza i małżeństwa Pelczarów - profesorów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie,

• w 2015 roku przekazaliśmy kwotę 5.000 zł na renowację zabytkowego obelisku upamiętniającego powstanie cmentarza św. Piotra.

• w tym roku przeprowadzamy prace konserwatorskie grobu pułkownika Marjana Burzmińskiego na cmentarzu św. Piotra. Grób ten, który ozdabia uszkodzona figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus na ręku wymaga całkowitej odbudowy. Obecnie odtwarzana jest brakująca główka Dzieciątka oraz uszkodzone elementy postaci Matki Boskiej, wymianie podlegać będzie także pozostała część nagrobka.

W tym roku zebrano 4260 zł i 16 gr.

czytaj więcej
separator
DZIEŃ NIEPODLEGŁOSCI
2016-11-09


Jak widać na powyższym zdjęciu gnieźnianie pamiętają o tych, którzy walczyli i ginęli za naszą wolność.
Pośród tych którzy walczyli o wolność Polski i Wielkopolski w Powstaniu Wielkopolskim i na innych frontach byli absolwenci i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.
 PAMIĘTAMY !!!

czytaj więcej
separator
znalezionych: 50 na 10 stronach
poprzednie   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   dalej
Wszystkie prawa zastrzeżone absolwent.gniezno.pl 2008r.